Dobrovolníci – pečovatelé o budoucí vodicí psy

Zapojte se do projektu výchovy štěněte nebo ubytování dospělého psa ve výcviku. Kontaktujte nás i pro občasnou nahodilou spolupráci.

Pečovatelé jsou skvělými spolupracovníky!

Ve škole běží dva základní projekty, kterých se může účastnit dospělá osoba, jež je schopna nést zodpovědnost a pracovat se štěnětem či dospělým psem dle stanovených pravidel.

Výchova štěňátek

Díky jednotlivcům či rodinám mohou štěňátka od malička vyrůstat s člověkem a postupně navykat na rušný život ve městě. Svěření štěněte pečovateli předchází společná schůzka a test s některým ze psů. Pečovatelé pak docházejí na pravidelné schůzky s koordinátory, společně se učí, procvičují a řeší problémy. Připravených 20 lekcí ve 14denních intervalech je sestaveno tak, aby během 10 měsíců výchovy obsáhly celou škálu dovedností, kterých je štěně – budoucí vodicí pes postupně schopen.

Svěření dospělého psa ve výcviku

Projekt funguje obdobně jako je tomu v rodinách s dětmi. Dospělý pes žije cca 7-8 měsíců v pečovatelské rodině, v pracovní dny ráno jej pečovatel přivede do školy. Přes den se psovi věnují cvičitelé, odpoledne si jej pečovatel ve škole vyzvedne a tráví s ním čas dle svého programu. Psi se o víkendech účastní aktivit se svými lidmi, odpočívají či jen tak mají radost z blízkosti člověka. I v tomto projektu pečovatelé docházejí ve 14denních intervalech na pravidelné lekce, kde společně s koordinátory zpřesňují a procvičují práci psů.

Další  informace získáte na telefonním čísle 603 762 607 (Barbora Pavlíčková) nebo mailem: barbora.pavlickova@vycvikvodicichpsu.cz

Neostýchejte se nás kontaktovat, dobrých pečovatelů a dobrovolníků není nikdy dost!

         

Fandíte nám? Podpořte nás na GIVT.cz!

Veřejná sbírka

Pro příspěvky do veřejné sbírky je možné využít platbu prostřednictvím QR kódu zde:

QR kód