Penzion pro vodicí psy – seniory

Jedinečný projekt Pensionu pro vodicí psy – seniory

Projekt výstavby Pensionu pro vodicí v seniorském věku po ukončení aktivní služby psy byl zahájen v roce 2012. Jedná se o areál v lokalitě Vojkovice u Židlochovic. Vodicí psi, kteří po dlouhá léta pracovali a nemohou nadále z různých důvodů u svých lidí zůstat, zde nacházejí klid, bezpečí a péči. V pohodlí mohou svůj život dožít, případně vyčkat na vhodného pečovatele, který je ochoten se o některého z nich ještě na pár let postarat.

Pension je přízemní bezbariérovou budovou s šesti pokoji a celkovou kapacitou ubytování 12 psů. Jedna místnost je určena pro psy v klidovém režimu při zdravotních indispozicích či po veterinárních zákrocích. Součástí je porodna a prostor pro odchov štěňátek. Interiéry jsou vyhřívány podlahovým topením a propojeny s venkovní částí individuálními krytými výběhy.

Součástí budovy je sklad krmiva a prostor pro jeho přípravu, sprcha pro psy. Psi mají k dispozici hračky, pamlsky a vše, co s trvalou péčí a jejich potřebnou pohodou souvisí. Je zde i společenská místnost s kanceláří pracovníků. V areálu pro výcvik vodicích psů, jehož je pension součástí, je vybudováno rovněž oplocené venčiště se zajištěným úklidem po každém venčení, kde se mohou psi i proběhat, pohrát si a vydovádět se.

Jsme rádi, že se podařilo areál dovést až do současného stavu a věříme, že ubytovaní psi zde naleznou láskyplné a bezpečné prostředí.

 

Chcete-li jakkoli pomoci – uvítáme finanční i materiální podporu. Číslo transparentního účtu je 1833008001/5500. Kontaktujte nás, prosím, k uzavření darovací smlouvy a Potvrzení o daru na sociální účel. Finanční dar na sociální účel lze ve smyslu platného znění zákona č. 586/92 Sb., §15, resp. §20 odečíst ze základu daně z příjmu.

Rádi poskytneme další informace na tel. 734 224 658, 605 819 998. DĚKUJEME!

Fandíte nám? Podpořte nás na GIVT.cz!

Veřejná sbírka

Pro příspěvky do veřejné sbírky je možné využít platbu prostřednictvím QR kódu zde:

QR kód